Tournament n°2 - 29th May to 4th June
Page 1 of 1
Tournament n°2 - 29th May to 4th June
FIRST PHASE - 29th May to 1st June
** Note that some teams changed of pool following results of Tournamant 1 **
** Official time frame: 19h-21h UTC **
** For full rules of the tournament, refer to the specific post **
POOL A (Pool follower: Flammes)
Flammes Bleues -------W: 8 D: 1 L: 1 GA: +187 GNP: 0 / Pts: 27
KRC Ardooie ----------- W: 8 D: 1 L: 1 GA: +161 GNP: 0 / Pts: 27
Ridge Backs ----------- W: 6 D: 0 L: 4 GA: -31 GNP: 0 / Pts: 22
Kensal Grise RFC------ W: 4 D: 0 L: 6 GA: -83 GNP: 0 / Pts: 18
----
Rossi RC------------------ W: 3 D: 0 L: 7 GA: -86 GNP: 0 Pts: 16
Harpsden RFC------------ W: 0 D: 0 L: 5 GA: -148 GNP: 5 Pts: 5
POOL B (Pool follower: Flammes)
RC Medj---------------------W: 8 D: L: 2 GA: +28 GNP: 0 Pts: 26
Ron------------------------- W: 5 D: 1 L: 4 GA: -18 GNP: 0 Pts: 21
---
Canterbury Quins ----------W: 5 D: 0 L: 3 GA: -23 GNP: 2 Pts: 18
QLD Reds------------------- W: 5 D: L: 0 GA: 25 GNP: 5 Pts: 15
----
Banana Boys--------------- W: 4 D: 0 L: 1 GA: 16 GNP: 5 Pts: 13
Red Wanders ---------------W: 2 D: 1 L: 2 GA: -18 GNP: 5 Pts: 10
POOL C (Pool follower: a volunteer please !)
Canada---------------------- W: 9 D: L: 1 GA: +67 GNP: 0 Pts: 28
Rugby Spot ---------------- W: 9 D: L: 1 GA: +38 GNP: 0 Pts: 28
----
Okaki (Japan)-------------- W: 3 D: L: 2 GA: -15 GNP: 8 Pts: 11
Sanders--------------------- W: 3 D: L: 2 GA: -27 GNP: 8 Pts: 11
----
Taiga Bears---------------- W: 3 D: L: 2 GA: -40 GNP: 8 Pts: 11
Munster--------------------- W: 3 D: L: 2 GA: -46 GNP: 8 Pts: 11
POOL D (Pool follower: a volunteer please)
ALL-IN--------------------- W: 9 D: L: 3 GA: +4 GNP: 0 Pts: 30
Rata ratata--------------- W: 6 D: L: 0 GA: +7 (2 essais) GNP: 11 Pts: 18
----
FAB----------------------- W: 6 D: L: 0 GA: +7 (1 essai) GNP: 11 Pts: 18
Slupca Bull's-------------- W: 6 D: L: 0 GA: +3 GNP: 11 Pts: 18
Chopper Squad------------ W: 5 D: L: 1 GA: -3 GNP: 11 Pts: 16
Allb Lacks----------------- W: 5 D: L: 1 GA: -6 GNP: 11 Pts: 16
Bucharest Dragons------- W: 5 D: L: 1 GA: -15 GNP: 11 Pts: 16
_______
PHASE 2 - final phase (2nd to 4th June)
Thursday (quater final) friday (semi-final) and saturday (final)
All games of final phases are played in 4 games (each players provok 2 games and if tied, goal average occurs)
Quarter-final (Thursday 2nd of June April 19-21h UTC) in 4 games
First of POOL A FLAMMES BLEUES 4 vs 0 (2 GNP) RATA RATATA second of POOL D (QF1)
Second of POOL B RON 1 vs 3 CANADA first of POOL C (QF2)
Second of POOL A KRC 4 vs 0 ALL-IN first of POOL D (QF3)
First of POOL B RC MEDJ 2 (2GNP) vs 2 (1GNP) RUGBY SPOT second of POOL C (QF4)
Semi-final (Friday 3rd June 19-21h UTC) in 4 games
winner in QF1 FLAMMES BLEUES vs CANADA winner in QF2 (SM1)
winner in QF3 KRC vs RUGBY SPOT winner in QF4 (SM2)
_______________
FINAL (Saturday 4th June 19-21h UTC), in 4 games
SM1 vs SM2
AND THE WINNER IS..........................
W = win
L = loose
D = draw
GA = Goal average
GNP = Game not played
Pts = Points
** Note that some teams changed of pool following results of Tournamant 1 **
** Official time frame: 19h-21h UTC **
** For full rules of the tournament, refer to the specific post **
POOL A (Pool follower: Flammes)
Flammes Bleues -------W: 8 D: 1 L: 1 GA: +187 GNP: 0 / Pts: 27
KRC Ardooie ----------- W: 8 D: 1 L: 1 GA: +161 GNP: 0 / Pts: 27
Ridge Backs ----------- W: 6 D: 0 L: 4 GA: -31 GNP: 0 / Pts: 22
Kensal Grise RFC------ W: 4 D: 0 L: 6 GA: -83 GNP: 0 / Pts: 18
----
Rossi RC------------------ W: 3 D: 0 L: 7 GA: -86 GNP: 0 Pts: 16
Harpsden RFC------------ W: 0 D: 0 L: 5 GA: -148 GNP: 5 Pts: 5
POOL B (Pool follower: Flammes)
RC Medj---------------------W: 8 D: L: 2 GA: +28 GNP: 0 Pts: 26
Ron------------------------- W: 5 D: 1 L: 4 GA: -18 GNP: 0 Pts: 21
---
Canterbury Quins ----------W: 5 D: 0 L: 3 GA: -23 GNP: 2 Pts: 18
QLD Reds------------------- W: 5 D: L: 0 GA: 25 GNP: 5 Pts: 15
----
Banana Boys--------------- W: 4 D: 0 L: 1 GA: 16 GNP: 5 Pts: 13
Red Wanders ---------------W: 2 D: 1 L: 2 GA: -18 GNP: 5 Pts: 10
POOL C (Pool follower: a volunteer please !)
Canada---------------------- W: 9 D: L: 1 GA: +67 GNP: 0 Pts: 28
Rugby Spot ---------------- W: 9 D: L: 1 GA: +38 GNP: 0 Pts: 28
----
Okaki (Japan)-------------- W: 3 D: L: 2 GA: -15 GNP: 8 Pts: 11
Sanders--------------------- W: 3 D: L: 2 GA: -27 GNP: 8 Pts: 11
----
Taiga Bears---------------- W: 3 D: L: 2 GA: -40 GNP: 8 Pts: 11
Munster--------------------- W: 3 D: L: 2 GA: -46 GNP: 8 Pts: 11
POOL D (Pool follower: a volunteer please)
ALL-IN--------------------- W: 9 D: L: 3 GA: +4 GNP: 0 Pts: 30
Rata ratata--------------- W: 6 D: L: 0 GA: +7 (2 essais) GNP: 11 Pts: 18
----
FAB----------------------- W: 6 D: L: 0 GA: +7 (1 essai) GNP: 11 Pts: 18
Slupca Bull's-------------- W: 6 D: L: 0 GA: +3 GNP: 11 Pts: 18
Chopper Squad------------ W: 5 D: L: 1 GA: -3 GNP: 11 Pts: 16
Allb Lacks----------------- W: 5 D: L: 1 GA: -6 GNP: 11 Pts: 16
Bucharest Dragons------- W: 5 D: L: 1 GA: -15 GNP: 11 Pts: 16
_______
PHASE 2 - final phase (2nd to 4th June)
Thursday (quater final) friday (semi-final) and saturday (final)
All games of final phases are played in 4 games (each players provok 2 games and if tied, goal average occurs)
Quarter-final (Thursday 2nd of June April 19-21h UTC) in 4 games
First of POOL A FLAMMES BLEUES 4 vs 0 (2 GNP) RATA RATATA second of POOL D (QF1)
Second of POOL B RON 1 vs 3 CANADA first of POOL C (QF2)
Second of POOL A KRC 4 vs 0 ALL-IN first of POOL D (QF3)
First of POOL B RC MEDJ 2 (2GNP) vs 2 (1GNP) RUGBY SPOT second of POOL C (QF4)
Semi-final (Friday 3rd June 19-21h UTC) in 4 games
winner in QF1 FLAMMES BLEUES vs CANADA winner in QF2 (SM1)
winner in QF3 KRC vs RUGBY SPOT winner in QF4 (SM2)
_______________
FINAL (Saturday 4th June 19-21h UTC), in 4 games
SM1 vs SM2
AND THE WINNER IS..........................
W = win
L = loose
D = draw
GA = Goal average
GNP = Game not played
Pts = Points
Flammes Bleues- Admin
- Posts : 13
Join date : 2016-03-25
Page 1 of 1
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum